17 Ağustos 2014 Pazar

Madrid havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir?

Madrid şehir merkezine nasıl gidilir? 2014

İspanyanın başkenti Madrid'e yapacağınız gezi öncesi bu yazıyı okumanızda büyük fayda var. Öncelikle pasaport, vize vb. işlemleri hallettiğinizi düşünüp Madrid'e ayak bastığınızı farzederek başlayalım. Schengen vizesi ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Türkiye'den kalkan uçaklar Madrid Barajas Havaalanı T4S terminaline iniş yapmaktadır. Bu terminalden şehir merkezine ulaşmak için T4 terminaline gitmeniz gerekiyor. İki terminal arası ücretsiz tramvay çalışıyor ve sizi ilgili terminale aktarıyor. T4 terminaline geldikten sonra çıkışta AeroPuerto Express denen otobüsler mevcut. Bu otobüslerle 5 Euro ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Biletler otobüste satılmaktadır. Aynı yerde taksiler de var ve 40 euro civarında bir masraf ile istediğiniz yere gidebilirsiniz. Özellikle valiziniz varsa otobüsü öneririm, bütün merkezi yerlerden geçiyor diyebilirim. Ayrıca bu otobüsler 24 saat çalışmaktadır.

Seyahatinizden önce akıllı telefonunuz varsa CityMaps2Go uygulamasını indirin ve istediğiniz şehri yükleyin. Offline yani internete ihtiyaç duymadan çalışan bu uygulama çok işinizi görecektir. Özellikle İphone'larda daha iyi çalışır bu uygulama.

Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico


Hiç yorum yok: