17 Ağustos 2014 Pazar

Gran Via nasıl gidilir neler yapılır? madrid gezilecek yerler 2014

Gran Via'ya nasıl gidilir neler yapılır? Madrid gezilecek yerler 2014

Gran Via yani "Great Way" Madridin en popüler ve turistik caddesidir. Şehrin en canlı caddesi olan ve alışverişin kalbinin attığı yerlerden olan Gran Via caddesinde çok ünlü oteller, mağazalar, restoranlar, sinemalar, cafeler ve AVM'ler vb. bulunmaktadır.

Ünlü metropolis binasından başlayan ve tarihi posta binasına kadar süren bu caddeye Gran Via yada Banco de Espana metrosu ile ulaşabilirsiniz. Bu iki metro arasında kalan ünlü caddede yürümek bile başlı başına bir keyif. Puerta del Sol ve Plaza de Mayor meydanlarına da yakın olan bu cadde gecenin geç saatlerine kadar gece hayatının sürdüğü bir cadde olarak Madrid'in en popüler caddelerinden biri olarak bilinmektedir.

Madrid City Tour adı altında tur otobüsleri bu caddeden de geçmektedir. Tur otobüsüne günlük 21 Euro vererek gün içerisinde istediğiniz duraktan defalarca binebilir ve inebilirsiniz. Bir çok yerde durağı olan ve şehrin en turistik yerlerinin dolaşan bu tur otobüsleri yürümek istemeyenler için birebir.Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico

Hiç yorum yok: