17 Ağustos 2014 Pazar

Catedral de la Almudena'ya nasıl gidilir, nereler gezilir, giriş ücreti, ziyaret saatleri nelerdir? madrid gezilecek yerler 2014

Catedral de la Almudena'ya nasıl gidilir, nereler gezilir, giriş ücreti ne kadardır, giriş saatleri nelerdir?

Palacio Real de Madrid'in hemen yanında bulunan bu katedral, Madrid'in en görkemli katedrallerinden biridir. Resmi web sitesine http://www.catedraldelaalmudena.es adresinden ulaşılabilen bu katedrale girişler ücretsizdir. Hala dini törenlerin yapıldığı katedrale ziyaretlerinizde bunlardan birine denk gelirseniz sessiz bir şekilde olmak kaydıyla gezebilirsiniz.


Katedralin açık olduğu saatler 2014 itibarıyla 12:00 ile 20:00 arasındadır. Buraya da metronun Opera durağını kullanarak gelebilirsiniz. Yakın olan turistik noktalardan bazıları ise Plaza de Espana, Cervantes heykeli, Jardines Del Campo Del Moro bahçeleri ve Palacio Real de Madrid sarayıdır.

Yapımı tam 110 yıl süren bu katedral 1993 yılında tamamlanmış ve şimdiki kral olan Felipe ile Letizia burada evlenmişlerdir. Papa 2. Jean Paul tarafından vakfedilmiş olan tek katedraldir. Madrid City Tour otobüsleri de buraya sık sık uğramaktadır.

Katedralin içinden kısa bir kesit:Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico

Hiç yorum yok: