17 Ağustos 2014 Pazar

Museo del Prado, giriş ücreti, ziyaret saatleri, ücretsiz saatler-Madrid'de gezilecek yerler 2014

Museo del Prado'ya nasıl gildilir? Neler yapılır? Giriş ücreti ne kadardır? Hangi saatler açıktır?

Madrid çok düzenli ve temiz bir şehir. Başkent olmasının da etkisiyle tarihi yapılar iyi korunmuş ve yeşile önem verilmiş. Turist sayısının çokluğu da dikkate alınarak müzelere de gerekli önem verilmiş.

Açık ara en çok ziyaret edilen müzesi olan Museo Del Prado gelen turist sayısının çokluğu ve barındırdığı eserlerin çeşitliliği ile öne çıkıyor. Genellikle resim, süs eşyaları ve heykelleri bünyesinde barındıran bu müzeyi madride uğramışken ziyaret etmeden geçmeyin. Picasso gibi ünlü ressamların eserlerinin de olduğu bu müzeyi yılda 2,5 milyona yakın turist ziyaret ediyormuş.


https://www.entradasprado.com/pradov2/individual/principal.aspx adresinden satın alınabilen biletler 2014 yılı itibarıyla kişi başı 14 euro'dur. Müzeye gitmeden önce biletlerinizi internetten satın alırsanız sıra beklemekten kurtulursunuz. müzenin açık olduğu saatler pazar ve tatil günleri hariç 10:00-20:00 arasıdır. Pazar günleri vetatil günlerinde ise 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Pazar günleri 17-19 saatleri arasında da girişler ücretsizdir. Ancak ücretsiz saatlerde müzenin tamamını gezmenize izin vermiyorlar.
Müzeye ulaşım ise şu şekillerde olabilir. Metro ile Atocha Station veya Banco de Espana ile gidilebilir. Otobüsle gitmek isterseniz 9, 10, 14, 19, 27, 34, 37 ve 45 nolu hatlarla gidebilirsiniz. Müzenin hemen aşağısında Real Jardin Botanico parkı bulunuyor ve 2 Euro'ya buraya da girebilirsiniz.


Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico

Hiç yorum yok: