17 Ağustos 2014 Pazar

Palacio Real de Madrid'e nasıl gidilir neler yapılır? madrid gezilecek yerler 2014

Palacio Real de Madrid'e nasıl gidilir, neler yapılır, ziyaret saatleri nedir, giriş ücreti ne kadardır?

Palacio Real de Madrid yani Madrid Kraliyet Sarayı, İspanya kraliyet ailesinin resmi olarak konakladığı yer iken günümüzde artık burada sadece resmi devlet törenleri yapılmaktadır. Kral ve ailesi şu anda Madrid'in biraz dışında Palacio de la Zarzuela denen yerde ikamet etmektedirler.


Sarayın hemen karşısında Catedral de la Almudena bulunmaktadır. Madridin ünlü katedrallerinden olan bu yapı da halen dini törenlerde kullanılmaktadır. Ayrıca Kraliyet Sarayının yanında Jardines Del Campo Del Moro denen çk büyük bir park vardır. Vaktiniz varsa burayı da gezmenizi öneririm. Palacio Real de Madrid'e ulaşmak için metronun Opera durağını kullanabilirsiniz.

Artık müze olarak kullanılan bu yapıyı ziyaret etmenin bedeli ise 2014 itibarıyla 11 Euro. Resmi web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Ekimden Mart ayına kadar hergün 10:00-18:00 arası; Nisandan Eylül ayına kadar ise 10:00-20:00 arası resmi törenler hariç hergün açıktır.

Çok yakınında Cervantes'in heykelinin de olduğu Plaza de Espana meydanı bulunmaktadır. Gelmişken burayı da ziyaret etmeden dönmeyin.


Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico

Hiç yorum yok: