17 Ağustos 2014 Pazar

Puerta Del Sol meydanına nasıl gidilir, neler yapılır? madrid gezilecek yerler 2014

Puerta Del Sol meydanına nasıl gidilir, neler yapılır? madrid gezilecek yerler 2014

Madridin ana meydanı sayılan ve şehrin merkezi kabul edilen Puerta del Sol metro istasyonlarının kesişim noktası kabul ediliyor. Metronun Sol durağını kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Hem gündüz hem gece canlı bir meydan olan Puerta del Sol meydanı Plaza Mayor'a yürüme mesafesindedir.

Etrafında cafeler, restoranlar, mağazalar, AVM'ler ve özellikle Apple Store'un burada olması bu meydana ayrı bir hava katmış. Apple ürünleri kullanıyorsanız içeri girip cihazınızı şarz edebilir ve biraz takılabilirsiniz. Harika bir ortam.


Gece hayatıyla ünlü olan madridin en önemli mekanları da bu meydanın çevresinde toplanmaktadır. Ayrıca buralarda bir çok otel ve hostel bulunmaktadır. Uygun fiyata hostel ve otel bulabileceğiniz bu meydanda sabaha kadar gürültü eksik olmayacağı için bir daha düşünün derim.


Bu arada madrid'de süpermarket yok denecek kadar az. Marketler ve dışarısı arasında önemli oranda fiyat farkı var. O yüzden bulduğunuz ve gördüğünüz marketleri değerlendirin. Özellikle Carrefour ve Dia ucuz olanları gibi. Diğerleri de onlara yakın olsa da pek fazla markete rastlayamıyorsunuz.


Tapas barlarının çok olduğu bu meydanda yiyebileceğiniz farklı alternatifler de mevcut. Burada bir çok domuz eti müzesi ile karşılaşabilirsiniz. Kokusuna dayanabilirseniz sıkıntı olmaz. Sıfır noktası denilen yer de Puerta del Sol'da bulunuyor. Buraya ayak basan kişinin madride tekrar geleceğine inanılır. Bu nokta İspanyanın merkezi sayıldığı için diğer ülkelere olan uzaklık buradan hesaplanıyor. Yılbaşı kutlamalarının olduğu bu meydanda bulunan ayı heykeli madridin sembolü kabul ediliyor.


Madrid'de gezilecek yerler nerelerdir?

Mutlaka görülmesi gereken yerler şunlardır. Detayları için üzerine tıklayabilirsiniz.
7.Catedral de la Almudena

Diğer Gezilecek Yerler:
8. Real Madrid Müzesi (Santiago Barnebau Stadyumu)
9.Puerta de Alcala
10.Plaza de Cibeles
11.Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia
12. Real Jardin Botanico

Hiç yorum yok: