26 Nisan 2015 Pazar

Hızlı Sakal Nasıl Çıkarılır, Sakal Çıkarmak İçin Neler Yapılır,Hızlı Sakal Uzatma Yolları Yöntemleri Nelerdir?


Hızlı Sakal Nasıl Çıkarılır, Sakal Çıkarmak İçin Neler Yapılır,Hızlı Sakal Uzatma Yolları Yöntemleri Nelerdir?
Sakalınızı daha gür mü yapmak istiyorsunuz? Sakalını uzatmak isteyenler için bunun en doğru ve sağlıklı yönteminin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya davet ediyoruz.
Sakalın hızlı uzaması süreci için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bundan dolayı  ilaç tedavisine başvurmanız gerekmez. Hem bıyık hem sakal uzama sorunlarında doktorlar günde en az altı saatlik uyku ve düzenli spor ile beraber yapılması durumunda bu durumun rayına gireceğini belirtmektedirler. Çünkü uyku ve spor gün içinde yorgun düşen bedeninizin toparlanmasını sağlar ve bu da hızlı sakal ve bıyığın uzamasına yardımcı olur.

Ayrıca bir diğer yöntem de yüzü sık sık yıkayıp temiz kalmasını sağlamak ve nemlendirmektir. Çünkü cildin kuru olması sonucunda kuruyan hücreler ve kirler sakal ve bıyık kökleri çevresine yerleşerek o bölgenin beslenmesine engel olur. Bu nedenle buhar terapisi gibi tedavi yöntemleri erkekler arasında popüler olarak kullanılan bir sakal çıkarmaya yardımcı olan yöntemdir. Saç bakım ürünü gibi ürünlerin yüz ile doğrudan temas edilmesi tavsiye edilmez çünkü bu ürünlerden bazıları içerisindeki zararlı kimyasal maddelerden dolayı ciltte istenmeyen yüz tepkimelerine neden olabilir.
Yapılan bazı araştırmalarda B grubu vitaminlerden birisi olan Biotin'in sakal uzamasına yardımcı olduğu ve hızlandırdığı gibi olumlu etkiler göstermiştir. Biotin, keratinin üretimine katkı sağlar ve sakal çıkma  sürecini hızlandırmaktadır. Biotin ne olduğuna bakacak olursak; Biotin B7 vitamini olarak da bilinmektedir. Saç bakım ürünlerinin içerisinde B7 olduğunu farketmiş olabilirsiniz daha önce. Ancak,  sakal ve bıyık uzatmak ve hızlı çıkmasını sağlamak için Biotin kullanmak istiyorsanız yüz bakımı için olan ürünleri tercih etmelisiniz. Doğal yollarla  Biotin ihtiyacını karşılamak isterseniz, yumurta sarısı ve yer fıstığı tüketmelisiniz.
Tüm uğraşlarınıza rağmen  sakalınız hala hızlı bir şekilde uzamıyorsa doktorunuza danışınız. Doktorunuz size saç bakımında kullanılan Rogain tavsiye edebilir. Rogain'in  sakal uzamasına olan hızlı katkısı  bilinmektedir. Rogain yüzünüze 4 saat kadar uygulanarak kullanılan bir üründür. Ancak yan etkileri de bulunmaktadır. Bunlar arasında gözlerde yanma, cilt tahrişleri, kaşıntı vb. bulunmaktadır. Bu nedenle bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız. 

Hiç yorum yok: