5 Temmuz 2014 Cumartesi

Kesha kimdir, kesha hakkındaki herşey, kesha'nın özellikleri nelerdir?


Kesha Rose Sebert (D. 1 Mart 1987 Los Angeles, California, ABD), Kesha Amerikalı şarkıcıdır. Electro-pop tarzında şarkılar söylüyor. Şarkıcılığının yanı sıra şarkı sözü de yazarı. Tam adı ''Kesha Rose Sebert'dir. Kesha, lakap olarak da Ke$ha adını kullanıyor. Tik Tok adlı hit şarkının sahibi. Bu şarkıyla ülkemizde dahil birçok ülkeyi kasıp kavurmuştur. 

Aslında Kesha'nın ilk çıkış şarkısı ''Backstabber'' olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Fakat sonradan verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olmasına karar verildi. Perez hilton daha sonra Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

Kesha, ayrıca yakın arkadaşı Katy Perry'nin I Kissed A Girk klibinde de oynadı. MTV'ye verdiği bir röportajda, ''5 parasızdım. Katy bana klibinde oynamamı söyledi. İnanabiliyor musunuz? Katy sadece saçlarımı savurduğum için bana tam 100 $ verdi! Katy'yi seviyorum. Ne de olsa onunla aynı insanlarla çalışıyoruz.'' demiştir.

Kesha'nın ilk ödülü, 2010 yılında aldığı MTV EMA - En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüdür. Ayrıca bunun dışında 5 Adet Billboard Ödülü de vardır. Kesha sahne performanslarına da çok önem veriyor ve bunun için çok çalışıyor.

Kesha, kendisine has tarzı olan şarkıcılardan biridir. Genelde eleştirmenler tarafından rüküş olarak seçilse de, Kesha bunu kendisine dert etmiyor. Turkuaz mavisi Ruj, Kesha'nın olmazsa olmazı! Her zaman çantasında rujunu eksik etmediğini belirten Kesha, en sevdiği ruj renginin de turkuaz mavisi olduğunu söylüyor. Kesha'nın yüzü çilli. Fakat Kesha, yaptığı makyajla çillerini kapatmak yerine onların daha da güzel gözükmesini sağlıyor. Özellikle konserlerinde göz boyası sürmeyi ihmal de etmiyor. Kıyafetlerini seçerken de tek bir elbise giymek yerine, birçok parçadan oluşan kıyafetleri giymeyi tercih ediyor. Yüz simlerine ayda tam 10.000 $ harcıyor!

Biraz da Kesha'nın ailesinden bahsedelim. Kesha 3 kardeş, 2 adet erkek kardeşi var. Annesi ise Pebe Sebert, o da bir müzisyen ve şarkı yazarı. Fakat Kesha ne yazık ki babasının kim olduğunu bilmiyor! Böyle de bir acı hikayesi var. Annesi bir adamla beraber olmuş ve Kesha'ya hamile kalmış. Bir gün Kesha annesine babasını sorduğu zaman, annesi de bir adres vermiş ve ''senin baban muhtemelen bu adam'' demiş. Kesha babası olduğu düşündüğü adamın yanına gitmiş. Adam bütün gün evde oturuyor ve play station oynuyormuş. Kesha da bu adam benim babam olamaz demiş ve kapıyı çekip çıkmış. Kesha gibi diğer 2 erkek kardeşlerinin de babaları belli değil.

Kesha'nın küçüklüğü maddi sıkıntılar içinde geçmiş. Bir keresinde karnını doyurmak için marketten konserve çaldığı bile olmuş! Kesha, lakap olarak da kendisine Ke$ha demesinin sebebi de bu. Maddi sıkıntılar içinde geçen yıllara ithafen adında $ işaretini kullanıyor. Mutluluk para ile bağdaşır mı? Bu soruyu Kesha'ya sorsanız alacağını net cevap şu olacaktır: Hayır! Kesha bakın bunu nasıl açıklıyor:

''Birgün arkadaşlarımla beraber bara gitmiştik. Bira içecek param yoktu. Cebimde 5 kuruş bile yoktu. O sırada benim şarkım çalıyordu. Çok mutlu oldum. İşte o an mutluluğun parayla bağdaşmadığını anladım.'

Hiç yorum yok: