9 Temmuz 2014 Çarşamba

Hangi içecekler selülite iyi gelir?

Hangi içecekler selülite iyi gelir?

İçeceklerle selülitler arasında bir ilişki kurmak gerekirse aslında şu içecekler selülite iyi gelir diyemeyiz. Özellikle selülitler üzerinde çok etkilidir. Su için selülitin baş düşmanı ifadesini bile kullanabiliriz. Bu nedenle gün içerisinde ihtiyacımız kadarı olan suyu almamız hayati önem taşıyor. Herhangi birinin alması gereken su miktarı kişinin metabolizması ve fiziksel yapısına göre değişir. Ama ortalama bir miktar belirtmek gerekirse 2 ile 2,5 litre arasında günlük su tüketimi yapılmalıdır.

Bazı içeceklerin az miktarda da olsa selüliti yok etmede etkisi olabilir. Örneğin yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Bundan dolayı yağ yakımını hızlandırdığı için selülitler üzerinde bir miktar etkisi vardır diyebiliriz.

Son yıllarda yapılan araştırmaya göre kafeinin selülit üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamaktadır. Fakat eskiden gelen bilgilere göre kafein selülitlere sebep olmaktadır. Ancak bu bilgi geçerliliğini yitirmiştir. Kafeini olması gerektiği kadar tükettiğiniz takdirde selülit üzerinde olumlu veya olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

Hiç yorum yok: